Bývanie o ktorom ste doteraz snívali? Montovaný dom na kľúč má viacero výhod … 

Snáď nebudeme klamať, ak napíšeme, že každý túži po krásnom a pohodlnom bývaní. Je však zrejmé, že každého túžby sú iné, niekomu sa páči byt, iný má zase blízko k novému domu. Túžite aj vy skôr po novom rodinnom domčeku? Dnes to nie je vôbec  nesplniteľný sen. Rodinný montovaný dom na kľúč je jednou z možností ako rýchlo a kvalitne bývať a splniť si svoj doposiaľ nesplnený sen. Presne taký, aký chcete – moderný dom, svedomito postavený a s láskou navrhnutý, presne tak, aby ste cítili, že je miestom, kde sa budete chcieť vrátiť …

Bývanie v montovanom domčeku      

Pravdou je, že sen nás všetkých je rýchlo postaviť a bývať. No ak je konečne taká možnosť na dosah „ruky“, začíname váhať. Ale prečo? Bývanie v montovaných domoch na kľúč je výbornou voľbou pre všetkých, ktorí chcú rýchlo postaviť a aj rýchlo bývať. Mnohí však majú klamlivé a neskutočné predstavy a domnienky o montovaných domoch. Tieto predstavy vznikajú najčastejšie z malého množstva vedomostí o dnešných stavebných trendoch a z povestí z minulých čias o týchto stavbách. Pravdou je, že v minulosti sa príliš nedbalo na kvalitnú tepelnú a zvukovú izoláciu, čo je v dnešnej dobe samozrejmosťou a nevyhnutnosťou každej montovanej stavby. Stavby boli lacnejšie, no málo kvalitné. V dnešnej dobe je tomu úplne inak a dôkazom je aj mnoho realizovaných projektov našej firmy.

Výhody montovaného domu na kľúč     

Aké sú výhody montovaného domu na kľúč v porovnaní s klasickým rodinným domom, sú práve tým, čo vás bude zaujímať asi najviac. Montovaný dom je stavbou, ktorá dbá jednak už pri výstavbe ako aj pri užívaní na šetrenie energií. A táto vlastnosť poteší každého investora ako aj majiteľa. Okrem toho pri výstavbe montovaného domu sa dbá na použitie takých materiálov, ktoré neškodia životnému prostrediu. Ďalšie „veľké“ plus v dnešnej dobe, ktorá prísne stanovuje atribúty pre čoraz  zdravšie životné prostredie.

Ďalšou veľkou výhodou, ktorú sme už nie raz spomenuli, je aj rýchlosť výstavby samotného domu v porovnaní s klasickým murovaným domom. Montáž prebieha väčšinou z už predpripravených dielov, takže je možná aj mierna úprava napríklad v rozmiestnení okien, priečky a podobne. Pri stavbe murovaného domu to nie je až také jednoduché a každá zmena sú výdavky navyše pre staviteľa a investora.

Preto by bolo na škodu čakať viac rokov na svoje nové bývanie, keď sa to dá oveľa rýchlejšie, za dva či tri mesiace. A navyše získate lepšiu záruku ako pri klasickom dome. Staré známe drevené domy nemusíte poznať len z múzeí  či skanzenov. Ešte ich môžete mať aj doma, ak pouvažujete čo všetko patrí do klasickej výstavby. Výhody a pozitíva montovaného domu na kľúč isto stoja aspoň za to, aby ste nad nimi popremýšľali. Svojím novým montovaným domom sa môžete odlíšiť od svojich susedov, či známych, pretože ušetríte viac peňazí či už na výstavbu, ako aj za využívanie samotného domu. Tie môžete použiť na niečo iné, hoc aj na svoje záľuby. Ako teda využijete vy svoje ušetrené peniaze za dobrú investíciu svojho života?

© Juraj JG 08/2016 pre Šťastné domy.