Premýšľate nad tým, ako žiť zdravšie a zároveň aj šetrnejšie k životnému prostrediu? V tomto smere aj tieto skutočnosti si môžete splniť domom postaveným z dreva. Drevostavby predstavujú ideálne bývanie s cenovo výhodným riešením. 

Náhrada klasických stavebných materiálov …

V súčasnej dobe rastie množstvo ľudí, ktorí majú blízko k ochrane životného prostredia a snahe žiť v blízkosti s prírodou, čo znamená nahrádzať bežné stavebné materiály skôr prírodnými, čiže obnoviteľnými. S týmito atribútmi sú prepojené samozrejme aj nízka energetická náročnosť a ľudské zdravie. Práve vyššie popísané činitele majú rozhodujúce slovo pri výbere stavebného materiálu.   

Vlastnosti drevostavieb …

Ak máme hovoriť o stavebnom systéme budúcnosti, drevostavby v tomto smere nemôžu chýbať. Niet sa čo čudovať. Predsa drevo zakaždým bolo, bude a je neoddeliteľnou zložkou materiálov využívaných nie iba
v stavebníctve. Ak povieme drevo, znamená to materiál
s výbornými akustickými a izolačnými vlastnosťami, ktorý je plne obnoviteľným prírodným zdrojom, má dlhú životnosť a zároveň dodáva stavbám jedinečnú útulnosť a špecifický ráz.

Sú energeticky nenáročné …

Drevostavby môžu byť postavené buď v nízkoenergetickom alebo pasívnom štandarde. Pre nás bežných ľudí to znamená, že dokážeme v nich žiť šetrne a zároveň aj ušetriť nemalé financie za energie. Je známe a dokázané, že drevo je odolným materiálom aj voči výkyvom počasia. Počas roka je schopné drevo posilňovať v interiéri optimálne vlhko a ovzdušie. Stavba z dreva lepšie dýcha a tým sa znižuje aj tvorba nezdravých plesní a zároveň aj stav vlhkosti.

Okrem toho každá moderná drevostavba je dnes postavená rýchlo a tým aj lacnejšie, pretože sa tým ušetrí nemálo finančných prostriedkov za prácu a montáž. Navyše dnešné drevostavby firmy dokážu zmontovať v rôznych veľkostiach a štýle, bez problémov aj na kľúč, často krát bez schopnosti rozoznať drevostavbu od klasického domu. Výnimkou nie sú ani klasické zruby, avšak je zrejmé, že tieto stavby sú drahšie ako bežné drevostavby postavené systémom stavebnice.

Drevostavby a zdravie …

V súvislosti s bývaním v drevostavbách sa vynára otázka, ako je to s vplyvom týchto stavieb na ľudské zdravie. Je jasné, že stavba postavená z dreva je stavbou z čisto prírodného materiálu, ktorá bude mať priaznivý vplyv na ľudské telo a zdravie. Je dokázané, že prírodné materiály pozitívne vplývajú jednak na fyzickú, ako aj psychickú stránku ľudskej osobnosti.

V dnešnom modernom uponáhľanom svete nám práve drevostavby ponúkajú pokojnejší a šťastnejší domov a príjemným útočiskom pred drsnou realitou a problémami v nej. Prostredie z dreva vytvára len ťažko napodobniteľné miesto pre domov. Aj preto dnešný život v drevostavbe predstavuje skôr životný štýl, postoj k prírode a životnému prostrediu, ktoré si zaslúži, aby sme sa k nemu správali zodpovedne a rozumne aj kvôli ďalším generáciám.

Pokiaľ aj vy preferujete moderný dom, postavený z dreva, ktorý bude s láskou navrhnutý a svedomito postavený, presne tak, aby ste sa cítili v ňom dobre a zdravo, rozhodnite sa pre jeden z našich „šťastných domov“, ktorý urobí šťastným aj vás, či celú rodinu. Vyberte si z katalógu drevostavieb, pričom v ponuke sú napríklad 3 izbové bungalowy do 80m2, tiež 4 izbové bungalovy od 80 do 130 m2 a 5 izbové bungalowy alebo 5 izbový dom s obytným podkrovím nad 130 m2.

© Juraj JG 08-09/2016 pre Šťastné domy