V prípade, že nechcete vybavovať sami všetky záležitosti potrebné k stavebnému povoleniu alebo nemáte kvôli povinnostiam na to čas či nervy, Šťastné domy ponúkajú aj Vám kompletný „inžiniering“ na jednom mieste. Dostanete v rámci neho stavebné povolenie do vlastných rúk bez toho, aby ste museli osobne chodiť po úradoch a zháňať tak potrebné dokumenty pre získanie stavebného povolenia. Čo je to inžiniering a čo všetko zahŕňa?

Čo je to inžiniering?

Nie všetci dokážeme správne pochopiť pojem „inžiniering“. Vo všeobecnosti sa jedná o pomerne náročný a komplikovaný súbor viacerých odborných činností, potrebných pre kvalitné zabezpečenie prípravy a realizácie výstavby, ktoré za investora za prijateľnú sumu a oveľa rýchlejšie zrealizuje firma. Takou firmou je aj naša firma Šťastné domy z Turčianskych Teplíc. Isto oceníte pri stavbe svojho šťastného domčeka takého niekoho, kto pomôže šetriť čas, nervy a peniaze pri vybavovaní úradných záležitostí a žiadostí pre stavebný úrad. Zároveň dohliadne nad všetkými prílohami, ktoré sú potrebné doložiť k žiadosti o vydanie stavebného povolenia (zároveň dá pozor nad vybavovaním každej z nich), ihneď odborne zakročí. V prípade, ak sa vyskytne nejaká komplikácia, vie, že daktoré rozhodnutia je potrebné ešte dodatočne správoplatniť, pripomenie Vám všetko potrebné, čo treba uskutočniť na základe týchto rozhodnutí. Nakoniec Vám priamo do rúk predloží rozhodnutia alebo právoplatné stavebné povolenie potrebné k výstavbe Vášho „šťastného“ rodinného domčeka. Pokiaľ je to potrebné, pomôže aj v ďalších dôležitých úkonoch týkajúcich sa výstavby rodinného domčeka. Čas, ktorý vďaka inžinieringu ušetríte, môžete tak využiť na oveľa príjemnejšie aktivity, ako je behanie po úradoch.

stavebne povolenieČo všetko vieme pre Vás zabezpečiť?

V rámci inžinieringu od Šťastných domov získate stavebné povolenie, kolaudačné povolenie, územné rozhodnutie (ak sa vyžaduje), zmluvnú dokumentáciu k pripojeniu od správcov inžinierskych sietí, povolenia nevyhnutné k realizácii a stavbe domu, povolenie k výrubu stromov, k odstráneniu starej stavby, vyňatie pôdy z Pôdneho fondu a ďalšie rozhodnutia a povolenia, ktoré vyžaduje príslušný stavebný úrad.

Kde všade je naša pôsobnosť?

Inžiniering od Šťastných domov môžete využiť predovšetkým v regióne Turca, no postupne je o naše služby veľký záujem a preto tento druh našich služieb postupne rozširujeme po celom Slovensku.

Aká je cena inžinieringu od Šťastných domov?

Cena za celkový inžiniering sa môže odlišovať, v závislosti od rozsahu poskytnutých služieb v tomto smere. Zvyčajne treba rátať, že tieto služby sú u nás za príplatok od + 500 €. Ak máte záujem o presnejšiu cenu, vyžiadajte si cenovú kalkuláciu e-mailom alebo telefonicky prostredníctvom nášho elektronického formulára.

Mohol by Vás v tejto súvislosti zaujímať aj článok Ako vybaviť stavebné povolenie.