Montované bungalovy na klúč

bungálov - dom na kľúčBungalov (jednopodlažný rodinný dom) je v posledných rokoch veľmi obľúbeným typom stavby. Spája v sebe niekoľko prvkov, ktoré si obľúbia mladé rodiny, aj ľudia so zdravotným hendikepom či staršia generácia. Jeho priestrannosť a presvetlené priestory si mnohých získajú na prvý pohľad. Dispozičných riešení samotnej stavby je niekoľko, stačí si vybrať svoju predstavu a konzultovať ju s odborníkmi.

Montované domy na kľúč bungalov nájdete aj v našej ponuke. Rozdeľujeme ich podľa veľkosti v m2:
do 80 m2,
od 81 do 130 m2 a
nad 130 m2.

A práve od veľkosti domu, dispozičných riešení a energetickej náročnosti sa odvíja aj cena samotnej montáže bungalovu na kľúč.
O tom, v čom tkvie výhoda montovaných rodinných domov na kľúč, si môžete prečítať na tejto stránke.

Ak sa rozhodujete medzi poschodovým domom a bungalovom, v nasledujúcich riadkoch vám zhrnieme niekoľko kritérií, ktoré by mali vaše rozhodovanie ovplyvniť:

 lacný bungálovVeľkosť pozemku, na ktorom chcete stavať – pretože bungalov zaberie dosť priestoru a ak k tomu chcete terasu, záhradu, garáž, bazén apod., treba toto všetko brať do úvahy.

Bezbariérovosť – rodinný dom typu bungalov je vhodný pre rodiny s deťmi, aj ľudí, ktorých motorika nie je úplne dokonalá. Ide totiž o dom bez schodiska.

Súkromie a akustika – bungalov je akoby veľký byt. Ak si napr. budete chcieť oddýchnuť od bábätka a dáte ho strážiť manželovi, stále ho budete tak či tak počuť. Súkromie, ktoré zabezpečí rozdelenie domu poschodím tu chýba. Na druhej strane je to výhoda, lebo sa podporuje vzájomná komunikácia rodiny.

Koncipovanie okolitej záhrady – záhrada okolo bungalovu by mala vytvárať súkromie a zároveň by však nemala tieniť, ale zachovať prechod svetla do domu.

Dôraz na izoláciu – pretože vonkajšia plocha bungalova je väčšia, ako pri rodinnom dome.

Ak si toto všetko pri výbere domu zvážite a rozhodnete sa pre stavbu rodinného domu na kľúč typu bungalov, veľmi radi budeme tými, kto vám postaví váš šťastný domov. Prezrite si náš katalóg a vyberte si svojho favorita. Montovaný dom typu bungalov môžete mať postavený v priebehu 3 – 4 mesiacov. Samozrejmosťou je možnosť plne pasívneho domu či nízkoenergetického variantu.