Prichádzame s novinkou pre všetkých! Šťastné domy musia byť všetky – nielen  drevené, ale aj klasické murované stavby. Sme firma s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami, s kreatívnym myslením, ktorá pôsobí na trhu už niekoľko rokov. Dokážeme vyhovieť požiadavkám všetkých záujemcov – aj tých, ktorí uprednostňujú práve klasické rodinné domy (klasickú murovanú stavbu). Prečo je pre nás zaujímavá aj výstavba nových murovaných domčekov na kľúč?

 

3 hlavné dôvody pre novú víziu …   

Ako dlhoročná firma sme chceli svoje skúsenosti a prax vo výstavbe rodinných domov preniesť ku všetkým, aj tým, ktorí majú záujem o rodinné domčeky, ale uprednostňujú len klasickú techniku výstavby. Predsa šťastné domy tu musia byť pre všetkých! Pochopili sme, že nielen domčeky postavené z dreva, ale aj tie, čo sú postavené klasickými metódami a z murovaných stavebných materiálov, dokážu  vytvárať šťastný domov pre svojich užívateľov. Okrem toho stavať murované domy pre nás znamená, prinášať domy, s ktorými sme aj my ako stavebná firma stotožnení.

Aj murovaný dom má čo ponúknuť …  

Ešte stále veľa ľudí verí len murovanej stavbe a nie je ich vôbec málo. Každý má práva bývať v takom domčeku, ktorý sa mu páči najviac a po akom túži. Nie je pravda, že tento typ rodinného domčeka sa stavia príliš dlho (niekoľko rokov). Všetko závisí od toho, ako rýchlo investor potrebuje bývať. Je pravdou, že výstavba klasického murovaného domčeku trvá o niečo dlhšie ako montovaná stavba, avšak kto sa pre tento druh domu rozhodne, s tým zaiste ráta. Ak by to tak nebolo, zvolil by si radšej montovaný domček. V prípade, že zvolíte výstavbu na kľúč, stavba murovaného domu pôjde veľmi rýchlo.

Tiež sú energeticky nenáročné …     

Nielen drevené stavby, ale aj moderné murované domy môžu byť energeticky nenáročné, čiže nízkoenergetické alebo pasívne. Znamená to, že aj murovaný dom dokáže šetriť peniaze budúceho majiteľa pri jeho užívaní. Rovnako platí, že aj tento druh stavby veľmi dobre dýcha a žiť bez plesní a nepríjemnej vlhkosti je rovnako zaručené a možné. Ako je to teda so zdravím?

Murované domy verzus zdravie  …

Sú zdravé domy zákonite len tie, čo sú postavené z dreva? Určite to nie je tak. Všetky nami postavené murované domy sú postavené podľa najnovších noriem, štandardov a postupov a preto sú zdravé a prospešné ľudskému zdraviu. Je však potrebné dbať na správnu voľbu materiálov pri výstavbe tohto domu. Prírodné materiály majú svoj význam a uplatnenie, najmä čo sa týka ich priaznivého vplyvu na zdravie. Drevo ako prírodný materiál môže veľmi účelne dopĺňať interiér murovaného domu, čo len zlepší jeho vplyv na zdravie užívateľov.

Dnešný život a svet sa bez murovaných stavieb nezaobíde a určite tomu bude aj v budúcnosti. Preto sme sa rozhodli aj my ponúknuť to, čo tu bolo už dávno, je a aj bude. Murované stavby majú vždy čo ponúknuť a platí to aj v dnešnej dobe, kedy chce šetriť každý. Ak preferujete aj vy moderný dom, ktorý bude postavený precízne a s láskou, hoci aj z klasických murovaných materiálov, nemusíte zúfať, že nebudete v ňom šťastní. Ak sa spoľahnete na naše šťastné domy, zárukou bude vysoká spokojnosť!

© Juraj JG 10 – 11/2016 pre Šťastné domy