„Vďaka drevostavbe sme schopní splniť všetky vaše predstavy.“

Je mnoho dôvodov, prečo si ľudia na celom svete vyberajú práve drevené domy. Radi vám predstavíme tých 10 základných:

1. Skvelý izolátor a šetrič energie

Budovy postavené z anorganických materiálov, ktoré nie sú horľavé sa zvyknú pri zvýšenej teplote rozširovať, čo môže spôsobiť oslabenie stavby. Drevo reaguje presne naopak. Keď začnete dom vykurovať, drevo sa  presuší a stane sa ešte tvrdším. Pre porovnanie sklo prepúšťa 23-krát rýchlejšie než drevo, mramor až 90-krát, oceľ 1650-krát a hliník až 7000-krát rýchlejšie. Toto znamená menší energetický únik z vášho domu. Ak chcete aby vo vašom domove zostávalo teplo (prípadne chládok) a chcete minúť menej peňazí na zohrievanie, prípadne ochladzovanie, tak je drevo oproti tehle, betónu, alebo kameňu omnoho lepšou alternatívou.

2. Rýchlo sa postaví – bude menej stáť

Vo svete existujú stavbári, ktorí vám vedia 100 metrov štvorcových drevenej stavby postaviť už za 7 dní. Predstavte si, že idete na dva týždne na dovolenku a až sa domov vrátite, môžete vidieť suverénne rozostavaný budúci domov. Drevené domy umožňujúobmeny počas a po stavebnom procese a to je spôsobené jednoduchosťou výstavby, prispôsobivosťou a cenovou dostupnosťou. Stavanie betónových domov je časovo náročnejšie a vzniká počas neho viac problémov.

3. Neškodí životnému prostrediu

Byť „zelený“ je v dnešnej dobe veľmi dôležité a je to aj veľkou výhodou drevených stavieb. Domy stavané zo stromov je ľahko udržateľný, z obnoviteľných zdrojov a ekologicky nezávadný. Drevené stavby dokonca absorbujú oxid uhličitý z atmosféry.

Vo svete existujú stavbári, ktorí vám vedia 100 metrov štvorcových drevenej stavby postaviť už za 7 dní. Predstavte si, že idete na dva týždne na dovolenku a až sa domov vrátite, môžete vidieť suverénne rozostavaný budúci domov. Drevené domy umožňujúobmeny počas a po stavebnom procese a to je spôsobené jednoduchosťou výstavby, prispôsobivosťou a cenovou dostupnosťou. Stavanie betónových domov je časovo náročnejšie a vzniká počas neho viac problémov.

4. Nekonečno estetických možností

Pri výbere z viac než 5000 druhov dreva je priam nekonečno možností pri riešení vašich predstáv o domove. Niektoré sú skvelé pre izoláciu, iné pre lepšiu akustiku, farbu, vlastnosti. Niektoré sú skvelé na steny, podlahu, strop prípadne nábytok. Podľa nás je drevo najčarovnejší materiál na zemi, ktorý má neskutočné množstvo  textúr a farieb. Drevo môže byť natierané, voskované, lakované, aby si dlhšie zachovalo svoju prirodzenú jemnosť. Je možné ho vyrezávať, rezať, lepiť a pribíjať. Neexistuje žiadny limit pre prácu s ním.

5. Mechanické vlastnosti

Pokiaľ ide o mechanické vlastnosti dreva a jeho funkčnosť, je iba málo vecí, ktoré ho dokážu prekonať. Môže byť vyrezávané mnohými krásnymi a kreatívnymi spôsobmi, ktoré z neho dokážu vytvoriť až magické vzory. Jeho výnimočnosť tkvie tiež v mimoriadnych možnostiach pri jeho finálnej úprave, ktorá však neznamená, že sa po nej stáva nemennou, pretože je stále možné ho opravovať a pritom nikdy neprevŕta veľkú dieru do vašej peňaženky.

6. Bezpečnosť, svetelnosť, odolnosť a trvanlivosť

Jedným z pádnych dôvodov, prečo sa drevo stále aj dnes používa a to napriek obrovským pokrokom v inžinierstve je jeho trvanlivosť, hmotnosť a bezpečnosť. Drevo má čo ponúknuť, pretože je ľahko ohýbateľné, čo je vlastnosť, ktorú tehly nemajú. Táto výhoda je výrazná pri pohybe základov pri posune zeminy. Pri drevených domoch nevznikajú praskliny, ako pri tehlových domoch.

7. Odolnosť voči vode

Je pravdou, že niektoré druhy dreva sú vo vlhkom prostredí schopné napučať, no existuje množstvo typov dreva, ktoré sú voči vode vysoko odolné. Za všetky je možné spomenúť napríklad céder, jedľu, smrek, prípadne jedľovec. Tieto typy už pri minimálnom ošetrení nadobúdajú zníženú schopnosť absorpcie vody

8. Zdravé a prírodné

Problémom mnohých domov a dôvodom, prečo si ľudia vyberajú drevené stavby je absencia elektrostatického náboja. Ľudia, ktorým záleží na zdravom životnom štýle sa vyhýba stavbám, ktoré koncentrujú tento typ výboja.  Dokončená izba  s dostatočnou povrchovou úpravou je skvelá v regulácii vlhkosti, ktorá je dôležitá najmä pre ľudí s dýchacími ťažkosťami. Okrem vlhkosti drevo pôsobí svojim vzhľadom na nervový systém veľmi upokojujúco.

9. Akustické výhody

Drevo nie je dokonalý zvukový izolant, no zabraňuje vzniku ozveny pri poskakovaní po izbe tým, že pohlcuje zvukové vlny. Nie náhodou je drevo používané v nahrávacích štúdiách a koncertných halách ako ideálna izolácia, pretože tlmí zvuk v miestnosti a vytvára dokonalý tón.  Vaše izby budú voči okolitému hluku perfektne izolované a to aj vo vnútri domu medzi izbami.

10. Už žiadna hrdza

V neposlednom rade drevo nehrdzavie. Aj keď drevo dokáže v určitej miere oxidovať, nemá to štatisticky žiadny dopad na stavbu a v porovnaní s kovom je to skutočne minimálna miera. Ľudia si kupujú kovy, ktoré nekorodujú, no drevo s rovnakými vlastnosťami je omnoho lacnejšie.