Drevené domy na kľúč

Bývať vo vlastnom novom dome už za dva či tri mesiace? Nemožné? Utópia? Ak sa rozhodnete pre drevené domy na kľúč, nie tak celkom.

drevostavba rodinné domy na klúčMontované drevodomy sú riešením pre každého, kto chce rýchlo bývať vo vlastnom domčeku, hoci jeho účet nepraská vo švíkoch. Ak si dáte postaviť rodinný domček na kľúč, za štvrť roka sa môžete sťahovať. Jeho cena vás rozhodne nezruinuje a čo je pozitívne, dom je koncipovaný tak, aby vám šetril financie aj do budúcnosti.

Drevostavby sa tešia čoraz väčšej obľube a môžu za to najmä vylepšené technológie, ktoré stierajú prvotnú nedôveru voči týmto druhom stavieb. Aj stavebníctvo dochádza na to, čo je dobré a čoraz viac používa prírodné obnoviteľné materiály. Takýmto materiálom je aj drevo samotné.

Primárnou nosnou konštrukciou dreveného domu je drevo, drevené prvky a materiály. Pritom napr. fasáda môže byť z úplne iného materiálu, preto rozoznať na prvý pohľad drevodom od murovaného domu nie je možné. Dom tvoria aj iné materiály a prvky, preto ani samotnú drevenú konštrukciu často nevidieť.

Domy z dreva na kľúč sú:

stavba drevodomu cenaNajčastejšie si zákazníci vyberú stavbu drevodomu z prefabrikovaných panelov, ktorá sa vyznačuje parametrami nízkoenergetického domu. Nosnú konštrukciu tvorí drevený rám vyplnený izoláciou. Tepelná a zvuková izolácia sa vkladá medzi dve vrstvy dosiek. Aj z toho pramení názov stavebného systému zo sendvičových izolovaných panelov. Z vonkajšej strany je dom opláštený drevotrieskovými doskami a zvnútra sádro-cementovými platňami.

Od stavby drevodomu vás možno budú odhovárať. Môžu za to predstavy a domnienky o montovaných domoch, ktoré sú však už dávno pasé. Je pravda, že v minulosti sa až toľko nedbalo na tepelnú a zvukovú izoláciu, to je však už naozaj len minulosť.

Prečítajte si zopár prekonaných mýtov z mnohých:

 • Drevený dom zhorí rýchlejšie
  Drevo má naopak vlastnosť samouhasínania a vo veľkej miere dobre ohňu odoláva.
 • Drevené domy majú kratšiu životnosť
  Pokiaľ sa o drevo dobre staráte a ošetrujete ho, táto obava je zbytočná.
 • V drevodome je chladno
  Drevené domy sa dokážu vykúriť za veľmi krátky čas a stačí aj kozubová vložka.
 • Bývanie v nich nie je zdravé
  Práve bývanie v drevených domoch, ktoré sú postavené modernými technológiami sa nedarí plesniam a teda alergikom (a nielen im) sa rozhodne lepšie dýcha.
 • Drevený dom vyzerá ako chata
  Vôbec to tak nemusí byť, v súčasnosti na prvý pohľad nerozlíšite murovaný dom od dreveného.

Pokiaľ sa rozhodnete stavať montovaný dom svojpomocne, samozrejme, ponúkame aj túto možnosť. Napríklad si môžete vopred pripraviť sami základovú dosku. Tu si však treba uvedomiť aj to, že ak sa dodatočne vyskytnú nejaké problémy, zistiť ich zdroj bude náročnejšie.

Drevené materiály pozitívne vplývajú na fyzickú aj psychickú stránku ľudskej osobnosti a drevený dom postavený s láskou a svedomitým prístupom bude prvým krokom k šťastnému životu. Poprezerajte si náš katalóg šťastných rodinných montovaných domov, pevne veríme, že sa medzi nimi nachádza aj ten váš.